Chmielno i Muzeum Ceramiki

admin

 

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem jest niezwykle interesujące Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, powstałe w 1993 roku, a także Zamek Kiszewski, który znajduje się około 20 km na zachód od Stargardu Gdańskiego.

Wspomniane Muzeum Ceramiki, które położone jest pośród piękny wzgórz oraz niezwykle malowniczych jezior, od lat przyciąga niezliczone grupy turystów. Zdaniem wielu osób, Chmielno gwarantuje turystom przeżycie niezapomnianej przygody.

Miejsce to chwalą sobie także miłośnicy kajakarstwa oraz żeglarstwa, przede wszystkim ze względu na to, że to właśnie tutaj rozpoczyna się niezwykle piękny szlak wodny, który powszechnie zwany jest „Kółkiem Raduńskim” łączącym ze sobą dziesięć jezior. Turystów do Chmielna zwabiają nie tylko wspaniałe walory krajobrazowe, ale także niezwykle interesujący folklor, tradycje garncarskie oraz zabytki.

Znajdujące się na terenie Chmielna Muzeum Ceramiki jest nietypowe, chociażby z racji tego, że na pierwszym piętrze można nie tylko obejrzeć pracę garncarza na kole garncarskim, ale także samemu spróbować sztuki „lepienia” garnków. Niestety, sam zamek już nie istnieje – pozostały po nim jedynie pamiątkowe szczątki w postaci baszty przybranej oraz przebudowanej w XVII wieku bramy. Warto wspomnieć, że zamek ten został wybudowany w XIV wieku przez Krzyżaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *