Magia Kaszub: atrakcje, ciekawe miejsca, domki na Kaszubach

 

9Kraina w kratkę, tajemnicze Kamienne Kręgi, jaskinie będące atrakcją na salę europejską oraz nietypowe zamki i zabudowania, to wszystko można podziwiać na Kaszubach…

Jest to historyczna kraina, będąca obecnie częścią Pomorza. Za ich współczesną stolicę uważa się Gdańsk, który jest siedzibą najważniejszych kaszubskich organizacji. Najważniejsze jest jednak to, iż na terenie Kaszub znajduje się wiele niezwykle ciekawych miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć.

 

Z kolei w Kartuzach istnieje interesujące Muzeum Kaszubskie, w którym zgromadzone są eksponaty związane nie tylko z Kaszubami, ale także z zamieszkującą je ludnością. Nieopodal, w Będominie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego, które jest swojego rodzaju historyczną oazą mieszczącą się we wspaniałym osiemnastowiecznym dworze, należącym niegdyś do rodziny Józefa Wybickiego. Dwór ten położony jest w parku, w którym od 300 lat rosną rozłożyste lipy oraz dęby. Warto podkreślić fakt, że prawdopodobnie jest to jedyne takie muzeum na całym świecie, dlatego też tym bardziej trzeba je zobaczyć.

W okolicach Mirachowa znajdują się Groty Mirachowskie, które zostały odkryte na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Są to dwie zlepieńcowe groty o długości 3 oraz 6 metrów. Większa z grot jest bardziej skałką, aniżeli jaskinią, ponieważ ma postać niewielkiego okapu, który połączony jest z kolumną o dwóch metrach wysokości.

Warto wybrać się także do Jaskini w Mechowie, zwanej także Grotą. Owa jaskinia jest niewielkim obiektem, aczkolwiek stanowi jedną z największych tego typu osobliwości przyrodniczych, znajdujących się nieopodal Trójmiasta. Grota Mechowska powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia, a odkrył ją na początku XIX wieku Heue. Legenda mówi, że jaskinia ta jest początkiem nigdy nieskończonego tunelu, którego zadaniem było połączenie dwóch klasztorów: męskiego w Mechowie oraz żeńskiego w Żarnowcu.

PIKNIK z legendami!

to jedna godzina czarownego spotkania z pomorskimi baśniami i kaszubskimi obrzędami, które prowadzi prawdziwa kaszubska “czarodziejka”.
Poznasz:

Magiczne Muzeum Kaszubskie

magię drzew, ziół oraz magię miłosną.

Będziesz mógł jeść chleb z wiejskim smalcem, bawić się, uczyć i… marzyć.

Oferta specjalna dla Wilków morskich!

W pełnym uroku nastroju, przy świecach i akompaniamencie szumiącego groźnie morza wysłuchasz opowieści na pokładzie Daru Pomorza!
Czas trwania spotkania: około 2 godzin

Program “Magia Kaszub” czyli Impreza folklorystyczna z biesiadą!

Grupą pojedziemy na Kaszuby i w pełnym magicznej atmosfery miejscu rozpalimy ognisko. W ciszę wieczoru popłyną słowa pomorskich legend dawno zapomnianych przez ludzi. Tylko drzewa będą lekko szumieć i przypominać nam dawnych bohaterów – rybaków, rycerzy. Poznamy też stare kaszubskie obrzędy, czary, jakie odprawiano niegdyś i gusła.
Istnieje możliwość zamówienia autokaru oraz wyboru programu w wersji angielskiej lub niemieckiej (dodatkowo 50% ceny).

A jeśli zechcesz, pojawią się wiedźmy, kraśniaki, kaszubskie diabły. Może też zagrać kaszubska kapela. W rytm ludowych melodii będziemy tańczyć i biesiadować.

Jeżeli zaś chcesz otrzymać certyfikat (o)czarowania!!! wyrusz na wyprawę na Kaszuby, gdzie poznasz miejsca i rośliny o niezwykłej mocy.

Magiczne spacery! – czyli Gdynia jakiej nie znacie…

Wycieczki jednodniowe (nowe propozycje):

Szlakiem twórców kaszubskich

W mocy kamiennych kręgów

Niezwykły dzień w Kaszubskiej Szkole Folkloru i Czarodziejstwa

Wyprawa w poszukiwaniu magicznych roślin. (Ogród Botaniczny, ognisko, gawęda)

Magia Drzew (program ekologiczny)

I Ty możesz być Stolemem! (program integracyjno-sprawnościowy)

Terminy, program i inne warunki do uzgodnienia.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *